Pyré z pečenej zeleniny

Suroviny

½ ks baklažánu
½ ks cukety
½ ks červenej papriky
1.4 červené cibule
1.2 strúčiky cesnaku
1 lyžica olivového oleja
2 ks paradajok

Postup

1

Rúru predhrejeme na 190 °C (170 °C pri teplovzdušnej rúre, stupeň 5 pri plynovej rúre).

2

Baklažán a cuketu ošúpeme a spolu s paprikou nakrájame na kocky hrubé asi 2 cm. Cesnak roztlačíme.

3

Zeleninu vložíme do nízkeho pekáča a pokvapkáme olivovým olejom. Pečieme asi 15 minút.

4

Paradajky sparíme horúcou vodou, ošúpeme a nakrájame. Pridáme k zelenine a pečieme ďalších 15 – 20 minút, alebo kým zelenina nezmäkne.

5

Upečenú zeleninu vyberieme z rúry, necháme mierne vychladnúť a potom rozmixujeme do hladka. Podávame teplé. Zvyšné pyre môžeme zamraziť a neskôr vo vodnom kúpeli rozmraziť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8