Recepty Prívarok zo žltej fazuľky s vajíčkom
Suroviny
300 g žltých fazuliek
3 väčšie zemiaky
1 cibuľa
1 strúčik cesnaku
2 PL octu
hrsť čerstvého kôpru
250 ml mlieka
1 PL oleja
soľ
čierne korenie
4 vajcia
Popis

Zemiaky nadrobno nakrájame a varíme v hrnci v osolenej vode. Na hrniec dáme sitko s fazuľkami, ktoré sme nakrájali na 3 cm kúsky. Kým sa varia zemiaky, fazuľky sa sparia. Uvarené fazuľky dáme bokom a zemiaky aj s vodou dohladka rozmixujeme.

Cibuľu a cesnak orestujeme na oleji, pridáme rozmixované zemiaky a uvarené fazuľky. Dochutíme octom, čiernym korením a soľou, potom zalejeme mliekom a necháme prevrieť. Odstavíme a primiešame nasekaný kôpor.

Vajcia si rozbijeme do štyroch misiek. Medzitým necháme v stredne veľkom hrnci zohriať vodu. Keď sa začnú tvoriť prvé bublinky, vlejeme do vody trochu octu. Keď sa opäť vytvoria na dne hrnca prvé bublinky, hrniec odstavíme, lyžicou vytvoríme v octovej vode vodný vír, do ktorého vlejeme vajíčko. Čakáme, kým sa zatiahne bielko a povaríme 3 minúty. Hotové vajíčko vyberieme z vody.

Malý tip: Stratené vajcia pripravujeme v hrnci postupne po jednom. Vodu s octom môžeme použiť aj viackrát. Vodu nikdy nesolíme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 12. od 8:00 hod. do 18. 12. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Pravá chuť sviatkov

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 12. 12. od 8:00 hod. do 31. 12. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4