Recepty Prívarok zo žltej fazuľky s vajíčkom

Suroviny

300 g žltých fazuliek

3 väčšie zemiaky

1 cibuľa

1 strúčik cesnaku

2 PL octu

hrsť čerstvého kôpru

250 ml mlieka

1 PL oleja

soľ

čierne korenie

4 vajcia

Popis

Zemiaky nadrobno nakrájame a varíme v hrnci v osolenej vode. Na hrniec dáme sitko s fazuľkami, ktoré sme nakrájali na 3 cm kúsky. Kým sa varia zemiaky, fazuľky sa sparia. Uvarené fazuľky dáme bokom a zemiaky aj s vodou dohladka rozmixujeme.

Cibuľu a cesnak orestujeme na oleji, pridáme rozmixované zemiaky a uvarené fazuľky. Dochutíme octom, čiernym korením a soľou, potom zalejeme mliekom a necháme prevrieť. Odstavíme a primiešame nasekaný kôpor.

Vajcia si rozbijeme do štyroch misiek. Medzitým necháme v stredne veľkom hrnci zohriať vodu. Keď sa začnú tvoriť prvé bublinky, vlejeme do vody trochu octu. Keď sa opäť vytvoria na dne hrnca prvé bublinky, hrniec odstavíme, lyžicou vytvoríme v octovej vode vodný vír, do ktorého vlejeme vajíčko. Čakáme, kým sa zatiahne bielko a povaríme 3 minúty. Hotové vajíčko vyberieme z vody.

Malý tip: Stratené vajcia pripravujeme v hrnci postupne po jednom. Vodu s octom môžeme použiť aj viackrát. Vodu nikdy nesolíme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 8. od 8:00 hod. do 20. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4