Recepty Tomášove burgery pre vášnivých fanúšikov

Suroviny

Burger
500 g mletého hovädzieho mäsa
4 kaiserky
1 zväzok petržlenovej vňate
1 šalotka
mleté čierne korenie
soľ
4 vajcia
rukola
1 červená paprika
1 žltá paprika
med
tekvicové semienka
Omáčka
100 g majonézy
1 malý zväzok jarnej cibuľky
mleté čierne korenie
soľ
50 g kyslej uhorky
1 ČL kryštálového cukru

Postup

1

Mäso na burgery: V miske zmiešame jemne nasekanú šalotku a petržlenovú vňať s mletým mäsom a čiernym korením. Vytvarujeme hamburgery vo veľkosti kaiserky s hmotnosťou asi 120 g. Burgery položíme na gril predhriaty na 200 – 230 °C. Pozor – soľ pridávame až neskôr, keď sú burgery takmer hotové. Ak pridáme soľ skôr, z mäsa vytiahne všetku šťavu a burgery budú suché. Nakoniec necháme burgery odpočinúť asi 4 minúty.

2

Náplň: Rukolu opláchneme a necháme odkvapkať. Červenú a žltú papriku pokrájame na štvrtiny a ugrilujeme. Kaiserky prekrojíme pozdĺžne. Do medu zamiešame trocha soli a zmesou potrieme vrchné časti žemlí. Touto stranou nadol ich položíme na gril a ugrilujeme, až je povrch zlatohnedý. Spodné časti žemlí uložíme na gril smerom nahor a opatrne ich zohrejeme. Na panvici usmažíme vajcia tak, aby bielka boli tuhé a žĺtky ostali trochu tekuté.

3

Omáčka: Nakrájanú jarnú cibuľku a nakladané uhorky zmiešame v miske s majonézou. Dochutíme soľou, korením, 2 lyžičkami nálevu z uhoriek a 1 lyžičkou cukru a necháme ju odpočívať v chladničke.

4

Ochutenú majonézu rozotrieme na žemle a poukladáme ostatné ingrediencie, poradie je na vás. Na inšpiráciu to môže byť aj takto: mäso naspodok, potom grilované papriky a vajce, na ktoré dáme rukolové listy. Zakryjeme polovicou žemle s karamelizovaným medom. Vrch ozdobíme niekoľkými tekvicovými semienkami. Skvelá práca!

5

Tip: Osolený a skaramelizovaný med na hornej časti žemle dodá príjemnú sladkú chuť a pomôže udržať na nej tekvicové semienka.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8