Recepty Tomášove burgery pre vášnivých fanúšikov
Varí pre vás

Tomáš

Suroviny

Burger

500 g mletého hovädzieho mäsa

4 ks kaiserka

1 zväzok petržlenovej vňate

1 šalotka

soľ a korenie

4 vajcia

rukola

1 červená paprika

1 žltá paprika

med

tekvicové semienka

Omáčka

100 g majonézy

1 jarná cibuľka (malý zväzok)

soľ a korenie

50 g uhoriek (nakladaných)

1 ČL cukru

Postup

1

Mäso na burgery: V miske zmiešame jemne nasekanú šalotku a petržlenovú vňať s mletým mäsom a čiernym korením. Vytvarujeme hamburgery vo veľkosti kaiserky s hmotnosťou asi 120 g. Burgery položíme na gril predhriaty na 200 – 230 °C. Pozor – soľ pridávame až neskôr, keď sú burgery takmer hotové. Ak pridáme soľ skôr, z mäsa vytiahne všetku šťavu a burgery budú suché. Nakoniec necháme burgery odpočinúť asi 4 minúty.

2

Náplň: Rukolu opláchneme a necháme odkvapkať. Červenú a žltú papriku pokrájame na štvrtiny a ugrilujeme. Kaiserky prekrojíme pozdĺžne. Do medu zamiešame trocha soli a zmesou potrieme vrchné časti žemlí. Touto stranou nadol ich položíme na gril a ugrilujeme, až je povrch zlatohnedý. Spodné časti žemlí uložíme na gril smerom nahor a opatrne ich zohrejeme. Na panvici usmažíme vajcia tak, aby bielka boli tuhé a žĺtky ostali trochu tekuté.

3

Omáčka: Nakrájanú jarnú cibuľku a nakladané uhorky zmiešame v miske s majonézou. Dochutíme soľou, korením, 2 lyžičkami nálevu z uhoriek a 1 lyžičkou cukru a necháme ju odpočívať v chladničke.

4

Ochutenú majonézu rozotrieme na žemle a poukladáme ostatné ingrediencie, poradie je na vás. Na inšpiráciu to môže byť aj takto: mäso naspodok, potom grilované papriky a vajce, na ktoré dáme rukolové listy. Zakryjeme polovicou žemle s karamelizovaným medom. Vrch ozdobíme niekoľkými tekvicovými semienkami. Skvelá práca!

5

Tip: Osolený a skaramelizovaný med na hornej časti žemle dodá príjemnú sladkú chuť a pomôže udržať na nej tekvicové semienka.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 15. 1. od 8:00 hod. do 21. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Aktuálne ponuky

1 / 3

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4