Recepty Steak s omáčkou z farebného korenia

Suroviny

400 g Rib eye alebo Striploin steak

2 ČL soli


2 PL štvorfarebného korenia

2 PL masla

250 ml smotany na varenie

50 ml javorového sirupu (alebo 2 PL medu)

Príloha podľa chuti:

zemiaky

zelené fazuľky so slaninou

Viete, ako si pripraviť steak? S omáčkou z farebného korenia chutí fantasticky, či je pripravený well done, medium alebo blue rare.

Popis

Dopriať si hovädzí steak znamená významne posilniť naše telo, podporiť krvotvorbu a zvýšiť našej obranyschopnosť. Preto ho odporúča aj naša spolupracovníčka Zuzana Pavelková Šafářová: "Hovädzí steak by som odporučila konzumovať raz za čas ako mužom, tak ženám. Steak je veľmi vhodný v redukcii, len by som v tomto prípade vynechala omáčku a ako prílohu volila tepelne upravenú zeleninu a doplnila přílohovým salátkem. Menej tuku obsahuje Striploin steak než Rib Eye. "Upozorňuje však na slaninu:" Fazuľky opečené na slanine budú síce báječne chutiť, len sa slaninou obzvlášť opatrne, mala by pokrm len dochutiť. Rozhodne slaninu na panvici nevypražte, veľmi ľahko tak vzniknú látky s potenciálne karcinogénnym účinkom. "

Postup

1

Podrvíme korenie tak, aby nám ostali väčšie kúsky.

2

Dôkladne posypeme mäso korením a mierne pozatláčame kúsky do mäsa.

3

Poriadne rozpálime panvicu, položíme na ňu steak a opečieme z oboch strán podľa hrúbky mäsa a podľa chuti (blue rare 1 – 2 minúty, medium 4 minúty, well done 7 minút). Potom mäso odložíme z panvice.

4

Znížime teplotu panvice, rozpustíme 1 PL masla, pridáme javorový sirup alebo med a dobre premiešame. Pridáme smotanu na varenie a ešte chvíľu miešame. Potom pridáme zvyšné maslo a varíme až kým omáčka nezhustne.

5

Steak servírujeme s touto omáčkou.

6

Tip: Ako prílohu môžeme zvoliť zelené fazuľky opražené na slaninke alebo pečené zemiaky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8