Recepty Steak s omáčkou z farebného korenia
Suroviny
400 g Rib eye alebo Striploin steak
2 ČL soli

2 PL štvorfarebného korenia
2 PL masla
250 ml smotany na varenie
50 ml javorového sirupu (alebo 2 PL medu)
Príloha podľa chuti:
zemiaky
zelené fazuľky so slaninou
Popis

Dopriať si hovädzí steak znamená významne posilniť naše telo, podporiť krvotvorbu a zvýšiť našej obranyschopnosť. Preto ho odporúča aj naša spolupracovníčka Zuzana Pavelková Šafářová: "Hovädzí steak by som odporučila konzumovať raz za čas ako mužom, tak ženám. Steak je veľmi vhodný v redukcii, len by som v tomto prípade vynechala omáčku a ako prílohu volila tepelne upravenú zeleninu a doplnila přílohovým salátkem. Menej tuku obsahuje Striploin steak než Rib Eye. "Upozorňuje však na slaninu:" Fazuľky opečené na slanine budú síce báječne chutiť, len sa slaninou obzvlášť opatrne, mala by pokrm len dochutiť. Rozhodne slaninu na panvici nevypražte, veľmi ľahko tak vzniknú látky s potenciálne karcinogénnym účinkom. "

Postup
1
Podrvíme korenie tak, aby nám ostali väčšie kúsky.
2
Dôkladne posypeme mäso korením a mierne pozatláčame kúsky do mäsa.
3
Poriadne rozpálime panvicu, položíme na ňu steak a opečieme z oboch strán podľa hrúbky mäsa a podľa chuti (blue rare 1 – 2 minúty, medium 4 minúty, well done 7 minút). Potom mäso odložíme z panvice.
4
Znížime teplotu panvice, rozpustíme 1 PL masla, pridáme javorový sirup alebo med a dobre premiešame. Pridáme smotanu na varenie a ešte chvíľu miešame. Potom pridáme zvyšné maslo a varíme až kým omáčka nezhustne.
5
Steak servírujeme s touto omáčkou.
6
Tip: Ako prílohu môžeme zvoliť zelené fazuľky opražené na slaninke alebo pečené zemiaky.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4