Recepty Sárina neodolateľná melónová pizza

Suroviny

Melónová pizza
1 červený melón (bez kôstok)
4 ploské broskyne
3 marhule
3 balíčky žervé
1 citrón (len šťava)
3 lyžice kryštálového cukru
Granola
2 lyžice ovsených vločiek
1 lyžica mandľových plátkov
1 lyžica tekvicových semienok
1 lyžica lieskových orechov (sekaných)
2 lyžice medu
1 hrsť mäty

Postup

1

Granola: Zahrejeme panvicu s nelepivým povrchom na strednú teplotu. Všetky suroviny na granolu zmiešame dokopy a pražíme asi 4 minúty. Potom pridáme med, zmiešame a necháme karamelizovať asi 2 – 3 minúty. Necháme vychladiť na papieri na pečenie a rozdrobíme na malé kúsky.

2

Poleva: Vezmeme 1 broskyňu, šťavu z polovice citróna, cukor a žervé a rozmixujeme v mixéri.

3

Melón nakrájame na 3 okrúhle plátky s hrúbkou asi 2 cm. Rozdelíme ich na 8 rovnakých kúskov a držíme ich pokope. Potrieme všetky kúsky polevou. 3 broskyne a 3 marhule nakrájame na malé kúsky a necháme ich marinovať v 2 lyžičkách citrónovej šťavy. Potom ich poukladáme na polevu, posypeme granolou a ozdobíme mätovými lístkami.

4

Jednotlivé plátky opatrne oddelíme ako kúsky pizze a... Dobrú chuť!

5

Tipy: 1. Vďaka granole bude pizza neodolateľne chrumkavá. 2. Zvyšok melóna rozmixujte a vychutnajte si osviežujúci letný drink.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8