Recepty Plnená paprika s paradajkovou omáčkou

Suroviny

4 papriky (stredne veľké)
300 g ryže (varenej)
250 g mletého bravčového mäsa
2 PL majoránu
1 vajce (veľké)
1 ČL soli
1 ČL čierneho korenia
750 ml paradajkového pretlaku
500 ml vody
kryštálový cukor (na dochutenie)
Pre pikantnú verziu
2 strúčiky cesnaku
1 biela cibuľa
1 čili paprička (malá)

Bezlepková verzia veľmi populárneho receptu – (červená) paprika plnená bravčovým mäsom a ryžou, podávaná s lahodnou paradajkovou omáčkou

Postup

1

Odkrojíme horné časti papriky a zvnútra odstránime všetky semiačka.

2

V miske zmiešame mleté bravčové mäso, varenú ryžu, majorán, soľ a čierne korenie. Na miešanie použijeme svoju ruku alebo lyžicu, záleží len na vás. Pri štipľavej verzii pridáme nakrájanú cibuľu, čili a lisovaný cesnak.

3

Každú papriku naplníme pripravenou zmesou.

4

Nalejeme vodu do hrnca a pridáme paradajkovú pastu. Podľa potreby dochutíme cukrom a soľou. Počkáme, kým všetko začne vrieť a pridáme papriky. Varíme asi 10 – 15 minút pri nižšej teplote.

5

Plnenú papriku podávame s paradajkovou omáčkou a chlebom alebo varenými zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8