Recepty Martinine pusinky pre nových priateľov

Suroviny

4 vajcia (vaječné bielka)
200 g kryštálového cukru
2 lyžice kukuričného škrobu
soľ
250 ml smotany 30% (viac ako 30%)
jahody
čučoriedky
maliny
práškový cukor
80 g mascarpone
mäta (listy)

Postup

1

Misku vytrieme citrónovou šťavou, pridáme vaječné bielka a trochu soli. Šľaháme pomaly, až kým bielka nie sú takmer tuhé, potom pridáme cukor a došľaháme. Do rozšľahaných bielok jemne primiešame kukuričný škrob pomocou stierky spolu s 2 lyžicami citrónovej šťavy. Olejom potrieme plech a položíme naň papier na pečenie.

2

Zdobiace vrecko naplníme cestom a na papieri vytvárame pusinky približne 10 cm na dĺžku a 3 cm na výšku. Na každej pusinke urobíme malú jamku. Pečieme v rúre vyhriatej na 120 °C asi 60 – 80 minút, potom teplotu znížime na 80 °C a necháme sušiť 90 minút. Potom plech vyberieme a necháme vychladnúť.

3

Pred šľahaním šľahačky dáme misku na šľahanie do mrazničky asi na 20 minút. To isté platí aj pre šľahačku a mascarpone. Šľahačku nalejeme do vychladenej miešacej misky a šľaháme vysokou rýchlosťou asi 40 sekúnd. Pridáme vychladené mascarpone a pokračujeme v šľahaní, až kým nevznikajú pevné špičky.

4

Vychladnuté pusinky ozdobíme pomocou zdobiaceho vrecka vyšľahanou šľahačkou a navrch pridávame plátky jahôd, čučoriedky a maliny. Posypeme práškovým cukrom a navrch dáme lístok mäty.

5

Tipy: 1. Bielka necháme na noc v chladničke, budú sa ľahšie šľahať. 2. Ak potrieme plech olejom, papier na pečenie sa v teplovzdušnej rúre nebude dvíhať. 3. Na šľahačku s ovocím môžeme použiť javorový sirup alebo med, prípadne čokoládové hobliny alebo kvety sedmokrásky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8