Recepty Martinine pusinky pre nových priateľov
Varí pre vás

Martina

Suroviny
4 vajcia (vaječné bielka)
200 g cukru
2 lyžica kukuričného škrobu
soľ
250 ml šľahačkovej smotany (viac ako 30%)
jahody
čučoriedky
maliny
práškový cukor
80 g mascarpone
listy mäty
Postup
1
Misku vytrieme citrónovou šťavou, pridáme vaječné bielka a trochu soli. Šľaháme pomaly, až kým bielka nie sú takmer tuhé, potom pridáme cukor a došľaháme. Do rozšľahaných bielok jemne primiešame kukuričný škrob pomocou stierky spolu s 2 lyžicami citrónovej šťavy. Olejom potrieme plech a položíme naň papier na pečenie.
2
Zdobiace vrecko naplníme cestom a na papieri vytvárame pusinky približne 10 cm na dĺžku a 3 cm na výšku. Na každej pusinke urobíme malú jamku. Pečieme v rúre vyhriatej na 120 °C asi 60 – 80 minút, potom teplotu znížime na 80 °C a necháme sušiť 90 minút. Potom plech vyberieme a necháme vychladnúť.
3
Pred šľahaním šľahačky dáme misku na šľahanie do mrazničky asi na 20 minút. To isté platí aj pre šľahačku a mascarpone. Šľahačku nalejeme do vychladenej miešacej misky a šľaháme vysokou rýchlosťou asi 40 sekúnd. Pridáme vychladené mascarpone a pokračujeme v šľahaní, až kým nevznikajú pevné špičky.
4
Vychladnuté pusinky ozdobíme pomocou zdobiaceho vrecka vyšľahanou šľahačkou a navrch pridávame plátky jahôd, čučoriedky a maliny. Posypeme práškovým cukrom a navrch dáme lístok mäty.
5
Tipy: 1. Bielka necháme na noc v chladničke, budú sa ľahšie šľahať. 2. Ak potrieme plech olejom, papier na pečenie sa v teplovzdušnej rúre nebude dvíhať. 3. Na šľahačku s ovocím môžeme použiť javorový sirup alebo med, prípadne čokoládové hobliny alebo kvety sedmokrásky.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 6. od 8:00 hod. do 18. 6. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4