Recepty Lindine burgery na oslavu konca semestra

Suroviny

1 kg hovädzieho burgeru
250 g mrkvy
100 g slaniny (na plátky)
140 g gréckeho jogurtu
140 g gorgonzoly
ľadový šalát
poľný šalát
1 červené jablko
1 lyžica medu
soľ
mleté čierne korenie
4 lyžice repkového oleja
1 citrón (len šťava)
1 ČL mletej škorice
3 lyžice jablčného octu
kaiserka (kvásková s cibuľou a slaninou)

Popis

Užite si grilovanie s našimi pripravenými burgermi v kváskových kaiserkách so slaninou a cibuľou.

Postup

1

Začneme dipom, vďaka ktorému bude toto jedlo tip-top. Do misky nakrájame syr, pridáme grécky jogurt a ochutíme soľou, korením a citrónovou šťavou. Medzičasom ošúpeme karotky a nakrájame na dva kusy (ak je to potrebné, tak na viac). Pripravíme si marinádu z oleja, škorice, soli a citrónovej šťavy.

2

Potom pripravíme svieži šalát, ktorý dokonale vyváži celé jedlo. Začneme trhaním ľadového šalátu na menšie kusy a zmiešame s poľným šalátom a plátkami jabĺk. Nakoniec pokvapkáme dresingom pripraveným z jablčného octu, repkového oleja, lyžice medu a štipky soli.

3

Na gril uložíme mäso so slaninou a marinovanými karotkami. Pečieme, pokiaľ nie sú hotové.

4

Mäso podávame s opečenou slaninou a kaiserkami. Ako prílohu použijeme šalát a grilovanú karotku. Dip servírujeme osobitne na dochutenie.

5

Tip: K sladkej chuti grilovanej karotky sa hodí omáčka z nivy.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8