Recepty Kamiline indiánske kuracie šípy
Varí pre vás

Kamila

Suroviny
Americké indiánske kuracie šípy
500 g kuracích pŕs
600 g zemiakov (malých varených)
150 g slaniny
1 malá cuketa
2 červené papriky
olivový olej
soľ a korenie
Marináda
2 lyžica strúhaného zázvoru
1 lyžica sójovej omáčky
1 lyžica medu
1 lyžica olivového oleja
1 lyžica citrónovej šťavy
1 ČL tymianu (drveného)
Dip
150 g kyslej smotany
1 lyžica hrubozrnnej horčice
1 lyžica nasekanej pažítky
Postup
1
Postup pri výrobe marinády je dosť jednoduchý: stačí zmiešať všetky ingrediencie na marinádu. Kuracie prsia nakrájame na pásiky s veľkosťou asi 1 cm, premiešame s marinádou a necháme marinovať jednu hodinu.
2
Nasleduje o niečo zložitejšia časť – výroba šípov. Kuracie pásiky prepichneme na konci špajdľou, potom pridáme kúsok červenej papriky, obtočíme plátkom kuracieho mäsa a zase ho prepichneme. Takto pokračujeme, až kým nevytvoríme vlny. Výborne! Pridáme soľ a korenie. Potrieme olivovým olejom.
3
Slaninu, cuketu a červenú papriku nakrájame na rovnako veľké plátky a nastokneme na špajdle spolu s polovičkami malých varených zemiakov (väčšie zemiaky rozrežeme na dve časti).
4
Dip pripravíme jednoduchým zmiešaním všetkých prísad.
5
Šípy ugrilujeme na záhradnom grile alebo priamo na pahrebe. Kuracie šípy stačí grilovať 4 minúty z každej strany, zemiakové 15 minút.
6
Podávame s dipom.
7
Tipy: 1. Okrem toho si môžeme pripraviť pár šípov len s plátkami kuracieho mäsa napichnutými pozdĺžne po celej dĺžke. Tak si môžeme vychutnať jeho čistú, šťavnatú chuť. 2. Deti budú z „indiánskych šípov“ určite nadšené a navyše si pochutnajú.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 6. od 8:00 hod. do 18. 6. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4