Recepty Kamiline indiánske kuracie šípy
Varí pre vás
Varí pre vás

Kamila

Suroviny

Americké indiánske kuracie šípy

500 g kuracích pŕs

600 g zemiakov (malých varených)

150 g slaniny

1 malá cuketa

2 červené papriky

olivový olej

soľ a korenie

Marináda

2 lyžica strúhaného zázvoru

1 lyžica sójovej omáčky

1 lyžica medu

1 lyžica olivového oleja

1 lyžica citrónovej šťavy

1 ČL tymianu (drveného)

Dip

150 g kyslej smotany

1 lyžica hrubozrnnej horčice

1 lyžica nasekanej pažítky

Postup

1

Postup pri výrobe marinády je dosť jednoduchý: stačí zmiešať všetky ingrediencie na marinádu. Kuracie prsia nakrájame na pásiky s veľkosťou asi 1 cm, premiešame s marinádou a necháme marinovať jednu hodinu.

2

Nasleduje o niečo zložitejšia časť – výroba šípov. Kuracie pásiky prepichneme na konci špajdľou, potom pridáme kúsok červenej papriky, obtočíme plátkom kuracieho mäsa a zase ho prepichneme. Takto pokračujeme, až kým nevytvoríme vlny. Výborne! Pridáme soľ a korenie. Potrieme olivovým olejom.

3

Slaninu, cuketu a červenú papriku nakrájame na rovnako veľké plátky a nastokneme na špajdle spolu s polovičkami malých varených zemiakov (väčšie zemiaky rozrežeme na dve časti).

4

Dip pripravíme jednoduchým zmiešaním všetkých prísad.

5

Šípy ugrilujeme na záhradnom grile alebo priamo na pahrebe. Kuracie šípy stačí grilovať 4 minúty z každej strany, zemiakové 15 minút.

6

Podávame s dipom.

7

Tipy: 1. Okrem toho si môžeme pripraviť pár šípov len s plátkami kuracieho mäsa napichnutými pozdĺžne po celej dĺžke. Tak si môžeme vychutnať jeho čistú, šťavnatú chuť. 2. Deti budú z „indiánskych šípov“ určite nadšené a navyše si pochutnajú.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8