Recepty Jánova znamenitá plnka
Varí pre vás

Ján

Suroviny

400 g toastového chleba

4 ks vajcia (veľkosť M)

4 ks varené vajíčka (veľkosť M)

80 g baby špenátu (prípadne rukola alebo žihlava zo záhradky)

soľ

korenie

muškátový oriešok

100 g masla

250 ml plnotučného mlieka

tuk na vymastenie (formy)

strúhanka (na posypanie formy)

Postup

1

Pečivo nakrájame na kocky veľké približne 1 × 1 cm, necháme zoschnúť. Vo vriacej vode sparíme špenát, zhruba pol minúty. Necháme vychladnúť a nakrájame. Vajce rozdelíme na žĺtky a bielky, z bielkov vyšľaháme sneh. Nakrájané pečivo polejeme rozpusteným maslom, následne pridáme nakrájaný špenát. Pridáme žĺtky s mliekom a necháme chvíľku odstáť, aby pečivo vstrebalo tekutiny. Osolíme, okoreníme, pridáme muškátový oriešok a opatrne vmiešame vyšľahaný sneh. Formu vymažeme tukom, vyložíme papierom na pečenie a pripravenou plnkou vyplníme spodnú časť formy, približne do polovice. Uprostred spravíme jamku, vložíme uvarené vajce a pridáme zvyšok plnky.

2

Takto pripravenú plnku pečieme na 160 – 180 °C asi 35 – 40 minút. Plnku môžeme podávať teplú aj studenú.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 13. 11. od 8:00 hod. do 19. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vianoce ako ich máte radi

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 13. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vianoce ako ich máte radi

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 5. 11. od 8:00 hod. do 21. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4