Recepty Jánova znamenitá plnka
Varí pre vás
Varí pre vás

Ján

Suroviny

400 g toastového chleba
4 vajcia (veľkosť M)
4 vajcia (varené, veľkosť M)
80 g baby špenátu (prípadne rukola alebo žihlava zo záhradky)
soľ
mleté čierne korenie
muškátový oriešok
100 g masla
250 ml plnotučného mlieka
kačací tuk (na vymastenie formy)
strúhanka (na posypanie formy)

Postup

1

Pečivo nakrájame na kocky veľké približne 1 × 1 cm, necháme zoschnúť. Vo vriacej vode sparíme špenát, zhruba pol minúty. Necháme vychladnúť a nakrájame. Vajce rozdelíme na žĺtky a bielky, z bielkov vyšľaháme sneh. Nakrájané pečivo polejeme rozpusteným maslom, následne pridáme nakrájaný špenát. Pridáme žĺtky s mliekom a necháme chvíľku odstáť, aby pečivo vstrebalo tekutiny. Osolíme, okoreníme, pridáme muškátový oriešok a opatrne vmiešame vyšľahaný sneh. Formu vymažeme tukom, vyložíme papierom na pečenie a pripravenou plnkou vyplníme spodnú časť formy, približne do polovice. Uprostred spravíme jamku, vložíme uvarené vajce a pridáme zvyšok plnky.

2

Takto pripravenú plnku pečieme na 160 – 180 °C asi 35 – 40 minút. Plnku môžeme podávať teplú aj studenú.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4