Recepty Helenin „britský“ koláč
Varí pre vás

Helena

Suroviny

100 g hladkej múky

200 g polohrubej múky

25 g droždia

120 ml plnotučného mlieka

100 g masla (zmäknutého)

5 g soli

100 g cukru

2 vajcia (veľkosť M)

100 g hrozienok

100 g mandle (plátkové)

1 ks vanilka (prípadne 100 g sušených sliviek)

Na povrch

vajce (šľahané)

mandle (plátkové)

Postup

1

Do misky nalejeme 80 ml vlažného mlieka a pridáme droždie. Necháme asi 30 minút odležať, kým sa nezačne dvíhať pena z kvasníc.

2

Hladkú a polohrubú múku nasypeme do veľkej misy. Uprostred múky spravíme jamku a do nej pridáme zvyšok mlieka, vajce, maslo, cukor a soľ. Vareškou pomaly zmiešame múku s tekutou časťou, kým nám nevznikne cesto, ktoré miesime, pokiaľ sa už nelepí na steny misky (môžeme použiť aj kuchynský robot). Vypracujeme hladké a pružné cesto. Vanilkový struk rozrežeme po dĺžke, vyberieme stred a pridáme do základu na cesto. Bochník bude potom pekne voňať. Na záver vmiešame hrozienka a mandle.

3

Z misky vytiahneme cesto, ktoré na pracovnej doske vytvarujeme do bochníka, dáme na plech, prikryjeme utierkou a necháme vykysnúť. V závislosti od teploty to môže trvať cca 1 hodinu.

4

Vykysnutý bochník potrieme vajíčkom a posypeme plátkami mandlí, na hornej časti v strede spravíme nožom krížik a dáme piecť do rúry predhriatej na 160 °C. Pečieme približne 50 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 4. 12. od 8:00 hod. do 10. 12. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco vianočný katalóg delikates

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 4. 12. od 8:00 hod. do 31. 12. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4