Recepty Pražma v soľnej kruste

Suroviny

2 kg pražmy (môže byť menšia)
2 citróny (kôrku nastrúhame a jeden z citrónov ešte nakrájame na hrubé plátky)
2 vetvičky tymiánu
1 hrsť rozmarínu
čierne korenie (na dochutenie)
1 kg morskej soli
4 vajcia (ľahko našľahané bielka)
maslo
citrón (na podávanie)

Popis

Rúru predhrejeme na 220 °C, teplovzdušnú na 200 °C. Rybu umyjeme a osušíme, naplníme plátkami citróna, vetvičkami byliniek a okoreníme. V miske pomiešame citrónovú kôru, lístky tymianu a nasekaný rozmarín so soľou a s bielkami. Časť zmesi rozotrieme na plech, položíme na ňu rybu a pokryjeme zvyškom zmesi. Pečieme 20 – 25 minút, aby bola krusta na povrchu zlatá a stvrdla. Vyberieme z rúry a opatrne odstránime krustu aj kožu. Podávame z plechu s trochou rozpusteného masla a odrezkami citróna. Odporúčame podávať s pečenými zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8