Recepty Pražma v soľnej kruste

Suroviny

cca 2 kg pražmy (môže byť menšia)

2 citróny; kôrku nastrúhame a jeden z citrónov ešte nakrájame na hrubé plátky

2 vetvičky tymianu

hrsť vetvičiek rozmarínu

čierne korenie na dochutenie

1 kg morskej soli

4 ľahko našľahané bielka

maslo a citrón na podávanie

Popis

Rúru predhrejeme na 220 °C, teplovzdušnú na 200 °C. Rybu umyjeme a osušíme, naplníme plátkami citróna, vetvičkami byliniek a okoreníme. V miske pomiešame citrónovú kôru, lístky tymianu a nasekaný rozmarín so soľou a s bielkami. Časť zmesi rozotrieme na plech, položíme na ňu rybu a pokryjeme zvyškom zmesi. Pečieme 20 – 25 minút, aby bola krusta na povrchu zlatá a stvrdla. Vyberieme z rúry a opatrne odstránime krustu aj kožu. Podávame z plechu s trochou rozpusteného masla a odrezkami citróna. Odporúčame podávať s pečenými zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8