Recepty Pórové guľky
Suroviny
350 g póru
1 PL olivového oleja
3 PL zeleninového vývaru
1 dl mlieka
10 g masla
10 g hladkej múky
1 vajíčko
strúhanku
olej na vysmážanie
rozmarín
1 cuketu pokrájanú na mesiačiky
1 menšiu tekvicu hokkaido pokrájanú na mesiačiky
olej
200 g kyslej smotany
soľ
čierne korenie
sušené bylinky
1 strúčik prelisovaného cesnaku
2 ČL citrónovej šťavy
1 ČL kôpru
Popis

Postup

Pór umyjeme, pokrájame na kolieska a opražíme na oleji asi 7 minút. Prilejeme vývar a dusíme ďalších 15 minút. V malom hrnci rozpustíme maslo, na ktorom opražíme múku a následne prilejeme mlieko. Nezabúdajme stále miešať, aby sa nevytvorili hrudky. Mlieko privedieme do varu a omáčku varíme ešte 5 minút. Následne pridáme do hrnca pór a poriadne premiešame. Necháme trochu vychladnúť a tvarujeme malé guľky, ktoré obalíme v rozmixovanom vajíčku a v strúhanke. Následne ich vložíme do hrnca, v ktorom sme si rozhorúčili dostatočné množstvo oleja a vypražíme ich. Ako prílohu pripravíme tekvicové a cuketové mesiačiky. Pokrájame cuketu a tekvicu, posolíme, ochutíme rozmarínom a opražíme ich na oleji, kým nezmäknú. Dresing pripravíme v menšej nádobe. Všetky ingrediencie spoločne premiešame, aby sa chute spojili.

Servírovanie

Pórové guľky servírujeme s tekvicovými a cuketovými mesiačikmi, ktoré dáme do oranžových paprík (tie vyrežeme do tvaru halloweenskych tekvíc) a priložíme misku s dresingom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

TESCO Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné čarovných okamihov

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 7. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné kúziel

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4