Recepty Polievka z brokolice, šošovice a pomaranča

Suroviny

125 g červenej šošovice

2 lyžica olivového oleja

150 g mrkvy

1 strúčik cesnaku

350 g brokolice

1 l zeleninového vývaru (z 1 kocky bujónu)

strúhaný syr

nízkotučný jogurt (na podávanie)

Postup

1

Šošovicu prepláchneme pod studenou vodou. Vysypeme do hrnca a zalejeme vodou. Privedieme do varu, znížime teplotu a na miernom ohni varíme 20 minút. Scedíme a prepláchneme horúcou vodou.

2

V hrnci rozpálime olej, pridáme umytú a nakrájanú mrkvu a ošúpaný cesnak. Prikryté varíme na miernom ohni 2 minúty. Pridáme umytú a nakrájanú brokolicu, prikryjeme a varíme ďalšie 2 minúty.

3

Pripravíme si liter bujónu.

4

Do zeleniny pridáme horúci bujón, prikryjeme a na miernom ohni varíme po zovretí ešte 10 minút, alebo do zmäknutia mrkvy a brokolice.

5

Na záver pridáme pomarančovú kôru a šťavu. Pomocou kuchynského robota alebo ponorného mixéra rozmixujeme všetko dohladka. Podávame posypané strúhaným syrom. Môžeme pridať lyžicu jogurtu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8