Polentové slniečka

Suroviny

1 hrnček polenty

500 ml mlieka

4 PL parmezánu

1ČL pažítky

1ČL petržlenovej vňate

soľ

korenie

tekvicový olej

tekvicové semiačka

čerstvú červenú papriku

Popis

Urobíme si hustú polentovú kašu. Do malého množstva mlieka (cca 5 dcl) vmiešame polentu, osolíme, miešame a varíme. Ak je príliš hustá, doplníme vodu, ak je príliš riedka, doplníme polentu. Odstavíme, keď zhustne a začne bublať a počkáme, kým polenta vychladne.


Vymastíme si menší a hlbší plech na pečenie. Do vychladnutej polenty nakrájame bylinky, vmiešame nastrúhaný parmezán a dochutíme tekvicovým olejom. Nakoniec pridáme semiačka, vlejeme ju do plechu a povrch uhladíme. Pečieme na 200 ˚C 20 minút dozlata.


Keď vychladne, povykrajujeme ľubovoľné okrúhle tvary.


Na tanieri ich môžeme obložiť červenou a žltou paprikou. Podávame so syrovým dresingom (zmiešame nastrúhaný syr s bielym jogurtom a bylinkami) alebo ako prílohu k mäsu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 15. 1. od 8:00 hod. do 21. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4