Recepty Plnené pečené paradajky

Suroviny

100 g strúhaného syra (parmezán alebo mozzarella)

uvarená ryža alebo rizoto (môže byť aj z predošlého dňa)

čerstvá bazalka

1/2 hrnčeka čiernych olív

5 ančovičiek

1 zelená cuketa

1 strúčik cesnaku

8 paradajok

olej

čerstvé bylinky

soľ

korenie

Popis

Plnené pečené paradajkyParadajky umyjeme a zvrchu ich prekrojíme. Vnútro vyberieme lyžicou a odložíme bokom. Na panvici opečieme pripravenú ryžu, pridáme do nej najemno nasekanú dužinu paradajok a na kocky nakrájanú cuketu. Po vychladnutí vmiešame do zmesi čerstvé bylinky, nakrájané olivy, prelisovaný cesnak a ančovičky, aby vznikla hmota, ktorou budeme plniť paradajky. Tie pokvapkáme olejom a naukladáme do vymastenej zapekacej misky, v ktorej ich pri 180 °C budeme piecť 20 minút. Posypeme syrom a zapečieme doružova. Je to ideálna letná večera aj ľahký obed do práce.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8