Recepty Placky z quinoy s teriyaki omáčkou

Suroviny

340 g quinoi (uvarenej a vychladnutej)
4 vajcia (veľké)
½ ČL soli
15 g pažítky
1 cibuľa (nasekanú nadrobno)
15 g parmezánu (alebo goudy)
2 strúčiky cesnaku
100 g strúhanky
olivový olej
1 ČL omáčky teriyaki

Popis

Postup

Všetky suroviny zmiešame a necháme odležať cca 20 minút. Zmes bude na začiatku trošku sypká, ale keď strúhanka zvlhne, zmes získa správnu konzistenciu. Vytvarujeme placky, ktoré upečieme na plechu alebo ich vysmažíme na panvici s trochou oleja.

Ak zmes málo lepí, pridáme vajce. Ak je zmes príliš vlhká, pridáme stúhanku. Hotovú zmes môžeme nechať aj dva dni v chladničke a placky pripraviť čerstvé, keď budeme mať čas a chuť.

Výborne sa hodia ku grilovaným steakom alebo samotné ako zdravý olovrant. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8