Pikantné tekvicové semiačka

Suroviny

1 halloweenska tekvica

2 ČL mletej papriky

1 ČL sušeného čili

1 ČL soli

Popis

Vrch tekvice odrežeme a lyžicou vydlabeme vnútro. Semiačka si odložíme bokom.

Na tekvicu ceruzkou nakreslíme tvar, ktorý chceme vyrezať. Potom pomocou noža na zeleninu narežeme tekvicu a opatrne prepichneme šupu aj s dužinou. Najprv odrežeme väčšie časti a detaily halloweenskej tekvice vyrežeme nožíkom na vykrajovanie alebo orezávačom na papier. Do hotovej tekvice vložíme čajovú sviečku.

Tekvicové semiačka očistíme a namočíme aspoň na 3 hodiny do vody, aby zmäkli. Potom ich scedíme, vysušíme papierovou utierkou a dáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pokvapkáme olivovým olejom, osolíme, okoreníme mletou paprikou a sušeným čili. Semiačka dobre premiešame, aby sa koreniny dostali všade.

Pečieme v rúre vyhriatej na 100 °C približne 2 hodiny. Počas pečenia semiačka kontrolujeme a raz za čas ich premiešame. Po upečení ich necháme vychladnúť.

Hotové tekvicové semiačka môžeme použiť na dochutenie tekvicovej polievky či do zeleninových šalátov.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8