Recepty Pikantné bylinkové krekry s nátierkami

Suroviny

Krekry:

250 g múky

250 g strúhaného syra (typu Eidam)

2 vajcia

½ ČL soli

¼ ČL mletého čierneho korenia

150 g masla izbovej teploty

čerstvý rozmarín

Na ozdobu:

koriander

tymián

petržlen

cherry paradajky

Syrová nátierka s pestom:

2 špenátové listy (hrste)

1 hrsť čerstvej bazalky

2 strúčiky cesnaku

50 ml olivového oleja

200 g cottage syr

soľ

korenie

Nátierka zo sušených paradajok:

200 g sušených paradajok

2 strúčiky cesnaku

1 hrsť čerstvej bazalky

200 g cottage syr

soľ, korenie

Postup

1

1. Múku, stúhaný syr, zmäknuté maslo, 1 vajce, soľ, korenie a 2 lyžice najemno nasekaného rozmarínu vypracujeme na hladké cesto. 2. Rúru vyhrejeme na 190 °C. 3. Cesto rozvaľkáme asi na 1 – 1,5 cm hrúbku. 4. Vykrajujeme kolieska, potrieme vajcom, každé ozdobíme lístkom čerstvej bylinky alebo kolieskom paradajky a dáme piecť na 15 minút.

2

Syrová nátierka so špenátom: Špenát a bazalku nakrájame na jemno, pridáme cesnak, olej a zmiešame s cottage syrom. Podľa chuti osolíme a okoreníme.

3

Nátierka zo sušených paradajok: Paradajky, cesnak a bazalku nakrájame na jemno, všetko spolu premiešame, osolíme, okoreníme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8