Recepty Perníkový domček

Suroviny

325 g hladkej špaldovej múky

125 g práškového cukru

75 g tekutého medu

25 g masla

1 vajce

1 lyžička perníkového korenia

1 lyžička sódy bikarbóny

1 vajce na potieranie

Popis

Ako prvé si pripravíme med s maslom vo vodnom kúpeli. Do veľkého hrnca s vodou vložíme menší hrniec, do ktorého dáme med aj maslo. Takto sa nám med nepripáli a zatiaľ si môžeme pripraviť ostatné ingrediencie. Keď sa nám med s maslom spoja, vylejeme všetko do misy, kde sme si vopred dali všetky ostatné suroviny. Cesto spracujeme ručne na doske alebo v mise. Spracované cesto zabalíme do potravinárskej fólie a na hodinu odložíme do chladničky, kde nám stuhne a bude sa s ním lepšie pracovať. Cesto si po hodine rozdelíme na dve časti a rozvaľkáme približne na 3 mm.


Z cesta si vykrojíme všetky časti domčeka pomocou vykrajovacej šablóny, ktorú môžeme nájsť v obchodoch Tesco alebo podľa vlastných nákresov.


Zo zvyšného cesta si môžeme povykrajovať malé perníčky, ktoré použijeme ako stojan na sviečku k domčeku, na stromček alebo ako ozdoby na striešku. Pečieme pri teplote 200 °C približne 7 až 10 minút. Prv než ich vložíme do rúry, ich potrieme vajíčkom, prípadne len bielkom. Medovníčky sa budú krásne lesknúť. Z rúry ich vyberieme hneď, ako dostanú zlatistú svetlohnedú farbu.


Bielkovú polevu si pripravíme z jedného bielka a 150 g práškového cukru. Cukor si aspoň trikrát preosejeme, aby sme nemali v poleve hrudky. Môžeme použiť ručný mixér. Miešame, kým poleva nie je celkom tuhá a nesteká z lyžice.


Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 10. od 8:00 hod. do 29. 10. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4