Recepty Perníkovo-kakaové muffiny so slivkami

Suroviny

400 g sliviek

200 g masla

120 g hladkej múky

120 g polohrubej múky

180 g hnedého cukru

1 balenie vanilkového cukru

3 vajíčka

1 balenie čokoládového pudingu

200 ml plnotučného mlieka

3 PL kakaa

2 ČL perníkového korenia

1 ČL mletých klinčekov

3 ČL prášku do pečiva

1/2 ČL jedlej sódy

plátky mandlí a müsli na ozdobu

Popis

Postup

Umyjeme, rozpolíme a odkôstkujeme  slivky. Zmäknuté maslo zmiešame s hnedým a vanilkovým cukrom. Zmes miešame, kým nie je jemná a nadýchaná. Postupne po jednom prišľahávame do zmesi vajíčka. V druhej miske zmiešame všetky sypké suroviny a po častiach, striedavo s mliekom, primiešame do cesta. Cesto bude po vyšľahaní nadýchané a krémové. Rúru predhrejeme na 180 °C, na plech na muffiny poukladáme košíčky. Košíčky naplníme cestom do dvoch tretín a navrch položíme ako ozdobu malé kúsky slivky, štipku müsli a plátky mandlí. Pečieme 35 – 40 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8