Recepty Perník so slivkovým lekvárom

Suroviny

Na cesto:

250 g medu

1 šálka cukru

125 g masla alebo bravčovej masti

500 g múky

2 malé vajíčka

60 ml mlieka

2 lyžice perníkového korenia

1 ½ lyžičky jedlej sódy

½ lyžičky soli

150 g vlašských orechov

kakao

Na plnku:

180 g hustého slivkového lekváru

50 ml rumu

vanilkový struk

škorica

Popis

Med, tuk a cukor zohrejeme, až kým nebude zmes takmer vrieť. Odstavíme a necháme trochu vychladnúť. Medzitým jedlú sódu rozpustíme v mlieku. Do vychladnutej medovej masy pridáme múku, vajcia, soľ, koreniny a mlieko so sódou. Zmes riadne vymiešame vareškou, preložíme do keramickej nádoby, prikryjeme potravinárskou fóliou a uložíme do chladničky na 3 až 6 týždňov. Po niekoľkých týždňoch vyberieme odležané cesto z chladničky a vyvaľkáme ho na dva pláty s priemerom asi 24 cm. Na vrch jedného plátu povtláčame vlašské orechy a jemne posypeme kakaom. Pripravené pláty vložíme do rúry vyhriatej na 180°C približne na 20 minút. Lekvár vymiešame s dreňou z jedného vanilkového struku, so štipkou škorice a s rumom. Vychladnuté perníkové pláty natrieme pripravenou lekvárovou plnkou. Hotový koláč najlepšie chutí na ďalší deň, keď sa spoja chute cesta a náplne.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8