Recepty Perník so slivkovým lekvárom

Suroviny

Na cesto:
250 g medu
1 šálka kryštálového cukru
125 g masla (alebo bravčovej masti)
500 g hladkej múky
2 vajcia (malé)
60 ml mlieka
2 lyžice perníkového korenia
lyžičky sódy bikarbóny
½ lyžičky soli
150 g vlašských orechov
kakao
Na plnku:
180 g slivkového džemu
50 ml rumu
vanilkový struk
mletá škorica

Popis

Med, tuk a cukor zohrejeme, až kým nebude zmes takmer vrieť. Odstavíme a necháme trochu vychladnúť. Medzitým jedlú sódu rozpustíme v mlieku. Do vychladnutej medovej masy pridáme múku, vajcia, soľ, koreniny a mlieko so sódou. Zmes riadne vymiešame vareškou, preložíme do keramickej nádoby, prikryjeme potravinárskou fóliou a uložíme do chladničky na 3 až 6 týždňov. Po niekoľkých týždňoch vyberieme odležané cesto z chladničky a vyvaľkáme ho na dva pláty s priemerom asi 24 cm. Na vrch jedného plátu povtláčame vlašské orechy a jemne posypeme kakaom. Pripravené pláty vložíme do rúry vyhriatej na 180°C približne na 20 minút. Lekvár vymiešame s dreňou z jedného vanilkového struku, so štipkou škorice a s rumom. Vychladnuté perníkové pláty natrieme pripravenou lekvárovou plnkou. Hotový koláč najlepšie chutí na ďalší deň, keď sa spoja chute cesta a náplne.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8