Perfektné stratené vajíčko

Suroviny

Čerstvé vajíčka

Popis

Na perfektné stratené vajíčko, ktoré vo svojom vnútri skrýva lahodný tekutý žĺtok, potrebujeme najčerstvejšie vajcia. Tie spoznáme tak, že keď ich ponoríme do vody, ostanú na dne. Ak vajíčka vyplávajú, už ich nepoužívame. Perfektné stratené vajíčko Každé vajce rozklepneme do jemného sitka. Časť bielka sa oddelí, ale časť ostane so žĺtkom. Vajíčko dáme do misky alebo do pohára, zohrejeme vodu pod bod varu a vajíčko opatrne vložíme do vody. Varíme 3 minút na minimálnom ohni, potom vajíčko opatrne vyberieme z hrnca. Máme perfektne uvarené bielko, ale stále tekutý žĺtok. Ak plánujeme pripraviť viac vajíčok naraz, po precedení ich dáme do samostatných misiek, aby sa bielka nepremiešali. Variť ich môžeme spolu v jednom hrnci.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8