Recepty Penne s kuracím mäsom

Suroviny

250 g celozrnného penne
2 kuracie stehná (vykostené)
2 PL masla
1 hrsť sušených húb
180 ml smotany 30%
75 g parmezánu (strúhaného)
1 hrsť petržlenovej vňate
mleté čierne korenie
soľ

Vychutnajte si cestoviny s kuracím mäsom a syrovo-smotanovou omáčkou.

Popis

„Cestovinové jedlá so smotanovou omáčkou sú veľmi obľúbená pre svoju rýchlu a nenáročnú prípravu - zvládne ich každý vrátane neskúsených kuchárov,“ hovorí o recepte odborníčka na zdravé stravovanie Zuzana Pavelková Šafářová. „Vzhľadom k použitým surovinám bude výsledný pokrm veľmi výdatný, vhodný na konzumáciu v chladnom období, kedy zasýti a prehreje. Lepšie sa hodí na obed, na večeru by jedlo mohlo byť už príliš ťažké a narušiť spánok, najmä ak by večera bola krátko pred spaním do postele.“

Postup

1

Cestoviny uvaríme podľa návodu a scedíme.

2

Kuracie mäso osolíme, okoreníme, nakrájame na kocky. Hríby namočíme do vody.

3

Kuracie mäso osmažíme na masle asi 10 minút. Mäso vyberieme a odložíme bokom.

4

Z hríbov vyžmýkame vodu a opečieme ich v kuracom výpeku 5 minút.

5

Do panvice pridáme mäso, nastrúhaný syr, zalejeme vodou z cestovín a smotanou.

6

Prevaríme, pridáme uvarené penne a dobre premiešame. Tip: Podávame posypané nasekanou petržlenovou vňaťou a strúhaným syrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8