Recepty Pena zo šampanského

Suroviny

4 vajcia
200 ml šampanského
100 g práškového cukru
9 g plátkovej želatíny
250 ml smotany 30%
maliny (čerstvá)
zlatá posýpka

Popis

Želatínu zalejeme 50 ml šampanského a dáme bokom. Vo veľkej mise šľaháme žĺtky s cukrom dobiela a dopenista, trvá to zhruba 5 minút. Misu postavíme do vodného kúpeľa, dolejeme zvyšok šampanského a za stáleho miešania zahrievame, kým hmota nezdvojnásobí svoj objem a nezačne hustnúť. Misu zložíme z hrnca s vodou a hmotu ešte chvíľu premiešavame mimo zdroja tepla. Do horúcej vody vložíme mištičku s namočenou želatínou a čakáme, až kým sa nerozpustí. Do želatíny pridáme trocha vaječnej zmesi a vzápätí všetko spojíme so zvyšnou časťou. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme dotuha. Pomocou lyžice ju opatrne pridávame do zvyšných ingrediencií a jemne miešame, kým sa všetky nespoja. Hotovou hmotou napĺňame poháre na šampanské a vkladáme ich do chladničky, aby pena stuhla. Dezert ozdobíme napríklad šľahačkou, jahodami, strúhanou bielou čokoládou alebo malinami a zlatou posýpkou. Nádherne však vyzerá aj bez dekorácií.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8