Recepty Pečený karfiol s chrenovou omáčkou

Suroviny

1 stredne veľký karfiol

4 plátky staršieho chleba bez kôrky

1 strúčik cesnaku

2 PL petržlenovej vňate

olivový olej

½ šálky majonézy

¼ šálky bieleho jogurtu

2 PL strúhaného chrenu

4 kapary

1 PL citrónovej šťavy

soľ

čierne korenie

Popis

Karfiol nakrájame na približne 0,5 cm hrubé plátky a poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.

Chlieb nakrájame nadrobno a opečieme na suchej panvici dochrumkava. Potom ho spolu s cesnakom rozmixujeme na jemnú strúhanku a primiešame nasekanú petržlenovú vňať.

Karfiol pokvapkáme olejom a štedro posypeme strúhankou. Pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C približne 40 minút, resp. kým nie je karfiol upečený domäkka.

Kým sa karfiol pečie, pripravíme si chrenovú omáčku. Zmiešame majonézu, jogurt, citrónovú šťavu, štipku soli a korenia spolu s nasekanými kaparami a čerstvo nastrúhaným chrenom.

Upečený karfiol podávame s hotovou omáčkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8