Recepty Pečený karfiol s chrenovou omáčkou

Suroviny

1 karfiol (stredne veľký)
4 plátky chleba (staršieho, bez kôrky)
1 strúčik cesnaku
2 PL petržlenovej vňate
olivový olej
½ šálky majonézy
¼ šálky bieleho jogurtu
2 PL chrenu (strúhaného)
4 kapary
1 PL citróna (len šťava)
soľ
čierne korenie

Popis

Karfiol nakrájame na približne 0,5 cm hrubé plátky a poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.

Chlieb nakrájame nadrobno a opečieme na suchej panvici dochrumkava. Potom ho spolu s cesnakom rozmixujeme na jemnú strúhanku a primiešame nasekanú petržlenovú vňať.

Karfiol pokvapkáme olejom a štedro posypeme strúhankou. Pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C približne 40 minút, resp. kým nie je karfiol upečený domäkka.

Kým sa karfiol pečie, pripravíme si chrenovú omáčku. Zmiešame majonézu, jogurt, citrónovú šťavu, štipku soli a korenia spolu s nasekanými kaparami a čerstvo nastrúhaným chrenom.

Upečený karfiol podávame s hotovou omáčkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8