Recepty Pečený citrusový čaj so zázvorom a badiánom

Suroviny

1 citrón

2 mandarínky

2 ks badián

cukor kryštál

1 pomaranč

zázvor

celá škorica

6 ks klinčekov

vodka (pár kvapiek - rum alebo slivovica)

Postup

1

Ovocie pokrájajte na malé kúsky.

2

Všetko ovocie premiešajte a rovnomerne rozložte na papier na pečenie.

3

Pridajte cukor podľa potreby a sladkosti ovocia. Najideálnejšie je množstvo cukru rovnajúce sa polovici hmotnosti ovocia.

4

Posypte rozlámanou škoricou a badiánom. Kto chce, môže pridať aj kocky čerstvého zázvoru.

5

Vložte do rúry predhriatej na 200 °C a pečte približne 30 minút. Potom premiešajte a pečte ešte ďalších 10 - 15 minút.

6

Ešte teplou zmesou naplňte čisté poháre a zalejte trochou rumu, vodky alebo slivovice. Čaj potom dlhšie vydrží. Nechajte vychladnúť a skladujte v chladničke.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8