Recepty Pečené šišky s brusnicovou polevou

Suroviny

Cesto

250 g polohrubej múky

150 g kryštálového cukru

2 ČL prášku do pečiva

½ ČL mletej škorice

štipka soli

2 vajcia

180 ml mlieka

2 PL repkového oleja 

30 g sušených brusníc

olej na potretie formy

Na polevu

1½ šálky čerstvých alebo mrazených brusníc

125 ml vody

1½ šálky práškového cukru

cukrové ozdoby

Popis

V miske zmiešame múku, cukor, prášok do pečiva, štipku soli a škoricu. V druhej miske vyšľaháme vajcia, mlieko a olej, ktoré postupne pridávame k múke. Vznikne hustejšie cesto, do ktorého nakoniec primiešame sušené brusnice.

Formu na šišky vymažeme olejom a pomocou cukrárskeho vrecúška ju naplníme asi 0,5 cm pod okraj.

Šišky pečieme pri teplote 180 °C približne 15 – 20 minút.

Kým sa šišky pečú, pripravíme si polevu. Brusnice zmiešame s vodou a dáme variť. Keď zmäknú, popučíme ich vidličkou. Až sa voda vyparí na konzistenciu džemu, stiahneme ich z plameňa, primiešame práškový cukor a dobre rozmixujeme. Ak bude poleva príliš tuhá, môžeme pridať trochu vody.

Upečené šišky necháme vychladnúť, polejeme ich polevou a dozdobíme cukrovými ozdobami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8