Recepty Pečené kuracie stehná s pomarančovou mrkvou

Suroviny

2 kuracie stehná
8 mrkiev (s vňaťou)
1 pomaranč (len šťava)
1 štipka muškátového orieška
soľ
50 g masla
slnečnicový olej
rasca
tymian (čerstvý)
sezam

Popis

Podľa dietologičky Zuzany Pavelkovej Šafářovej: "Mrkva je zo zeleniny najsladšia, preto je veľká šanca, že ju deti budú jesť. Nebojte sa ju upraviť na masle. Mrkva obsahuje provitamín A, z ktorého si telo tvorí vitamín A a ten je rozpustný v tukoch. Vitamín A posilňuje zrak, zvyšuje odolnosť imunity, podporuje rast kostí, skracuje priebeh ochorení, zlepšuje stav pokožky. U detí odporúčam vynechať soľ, zelenina už sodík obsahuje a navyše v správnom pomere k draslíku. Opatrní buďte aj s muškátovým orieškom, stačí naozaj iba štipka, ktorá podporí trávenie a zabráni nadúvaniu. "

Postup

1

Kuracie nohy dáme na menší plech. Osolíme. Pokvapkáme olejom. Pridáme kúsok masla a rascu. Dáme piecť na cca 45 min na 180 C.

2

Mrkvu očistíme, ale necháme kúsok vňate. Orestujeme.

3

Mrkvy po chvíli otočíme, posolíme, pridáme muškátový oriešok a halúzku tymiánu. Podlejeme trochou vody.

4

Prikryté cca 15 min podusíme.

5

Keď je mrkva mäkká, všetku vodu zredukujeme.

6

Potom pridáme pomarančovú šťavu a maslo a mrkvy jemne skaramelizujeme.

7

Posypeme sézamom.

8

Pečené kuracie stehná podávame s mrkvou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8