Recepty Pečené kura s jablkami a so ciderom

Suroviny

1 kuracie mäso (asi 1,7 kg)
5 červených jabĺk
250 ml jablkového cidera (jablkového)
soľ
čierne korenie
oregano (čerstvé)
3 PL slnečnicového oleja

Popis

Kura osolíme, okoreníme a potrieme olejom. Dovnútra vložíme jablko, 2 vetvičky čerstvého oregana a spodné stehná zviažeme potravinárskym povrázkom. Petržlen ošúpeme a pozdĺžne rozkrojíme. Uložíme ho na plech, položíme naň kura, podlejeme ciderom a dáme piecť na 180 °C. Po 60 minútach pridáme ku kuraťu na mesiačiky nakrájané jablko a pečieme ďalších 45 – 60 minút. Počas pečenia kura polievame výpekom. Hotové kura podávame s obľúbenou prílohou a s pečenými jablkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8