Recepty Pečené jablká s vanilkou

Suroviny

hladká múka
prášok do pečiva
maslo
260 g trstinového cukru (110g a 150g)
cmar
vanilkový extrakt
granátové jablko
červené jablko (olúpaných a nakrájaných na mesiačiky)
mandľové plátky
kyslá smotana (na servírovanie)

Popis

Rúru zohrejeme na 180 °C. Múku zmiešame s práškom do pečiva. Rozmixujeme mixérom s maslom a 110 g cukru. Postupne pridávame cmar a vanilkový extrakt a miešame, kým nie je cesto pekne spojené. Pridáme 1/3 semien granátového jablka. Zmiešame jablká, 150 g cukru, zvyšok semien granátového jablka a vanilkové ovocie v miske. Vložíme do panvice na pečenie alebo na štyri menšie panvice a cesto zakryjeme. Posypeme mandľovými vločkami. Pečieme po dobu 35 – 40 minút až do zlatista. Podávame s kyslou smotanou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8