Recepty Pečená zelenina s miso pastou a sezamom

Suroviny

3 stredne veľké mrkvy

1 maslovú tekvicu

3 menšie petržleny

2 PL olivového oleja

200 g brokolice

1 PL zmesi bieleho a čierneho sezamu

1 PL medu

3 PL sezamového oleja

2 ČL čerstvo nastrúhaného zázvoru

1 strúčik cesnaku

1 PL miso pasty

1 PL ryžového octu

Popis

Rúru vyhrejeme na 190 °C. Mrkvu aj petržlen prekrojíme na polovicu a spolu s nakrájanou tekvicou pokvapkáme 2 lyžicami olivového oleja. Všetko spolu premiešame v miske a dáme piecť do rúry na cca 25 minút. Počkáme, kým  okraje mierne nezhnednú. Potom na plech pridáme brokolicu rozdelenú na ružičky. Zeleninu pokvapkáme  jednou lyžicou medu a posypeme sezamom.  Pečieme asi 5 minút tak, aby med skaramelizoval. Medzitým si pripravíme dresing.

Servírovanie

Hotovú zeleninu pokvapkáme dresingom a podávame ako vegetariánsku večeru alebo ako prílohu k hovädziemu mäsu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8