Recepty Pečená šunka s glazúrou

Suroviny

2 kg údenej šunky (alebo plece)
200 ml jablkovej šťavy
4 PL dijonskej horčice
4 PL medu
4 PL hnedého cukru
1 kg zemiakov (malých)
3 vetvičky čerstvého rozmarínu
100 g masla
alobal

Postup

1

Na slávnostný obed podávajte údenú šunku s medovo-horčicovou glazúrou a rozmarínovými zemiakmi.

2

Med, horčicu a cukor zmiešame.

3

Šunku potrieme zmesou a pečieme asi ďalších 30 minút, prípadne kým sa na nej nevytvorí glazúra. Šunku necháme aspoň 45 minút odstáť.

4

Zemiaky umyjeme, nešúpeme a spravíme do nich krížom zárezy.

5

Do každého zárezu vložíme kúsok rozmarínu a masla. Dáme piecť asi na 45 minút. Šunku nakrájame na plátky a podávame so zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8