Recepty Pečená bravčová panenka so zeleninkou

Suroviny

1 bravčová panenka

½ kg zemiakov (červených)

½ kg mrkvy

2 cibule

2 ks cesnak

2 PL olivového oleja

2 čerstvého tymianu (vetvičky)

2 rozmarín čerstvý (vetvičky)

soľ a korenie

olej

Popis

Recept odporúča aj naša nutričná poradkyňa Zuzana Pavelková Šafářová: „Mäso všeobecne je plnohodnotnou bielkovinou, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Esenciálne si naše telo nedokáže samo vytvoriť a z aminokyselín si vytvára bielkovinu. Panenka je najchudšie bravčové mäso, cenené najmä pre obsah vitamínov skupiny B, predovšetkým B12 a železa, dôležitých pre krvotvorbu a nervový systém. Je skvelým zdrojom zinku. Ten hrá kľúčovú úlohu v obranyschopnosti organizmu. Mäso je vždy vhodné kombinovať so zeleninou, kvôli vláknine. Mäso zaťažuje hrubé črevo, vláknina v zelenine mu prospieva. Je najdôležitejšou zložkou v boji proti rakovine hrubého čreva. Stráviteľnejšia je tepelne upravená zelenina, pretože z nej dokáže telo lepšie prijať množstvo cenných látok a minerálov. Zemiaky neobsahujú tuk, ale veľa vlákniny, vitamínov skupiny B a vitamínu C, draslíka, horčíka, železa, antioxidantov, čo významne posilňuje imunitu a pôsobí proti civilizačným chorobám.“

Postup

1

Predhrejeme rúru na 200 °C.

2

Umyjeme a očistíme bravčovú panenku, potrieme trochou oleja a posypeme zmesou korenia.

3

Panenku opečieme na panvici zo všetkých strán.

4

Mrkvu očistíme a necháme v celku, očistíme zemiaky, nakrájame cibuľu na štvrtiny a nakrájame tiež cesnakové hlavičky na polovicu.

5

Plech na pečenie potrieme olejom, mäso uložíme do stredu a obložíme ho zeleninou.

6

Naložený plech dáme do rúry a pečieme 25 – 35 minút.

7

Po vybratí necháme odpočívať 5 – 10 minút. Následne nakrájame panenku na pláty a podávame so zeleninkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 1. 7. od 8:00 hod. do 7. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8