Recepty Patizónový slaný koláč

Suroviny

1 balenie krehkého cesta
700 g paradajok
1 patizón (menší)
2 balenia kyslej smotany
1 vajce
kôpor
čierne korenie
soľ

Popis

Paradajky a patizón nakrájame na tenké kolieska. Zbavíme ich semiačok a odložíme. Krehké cesto vložíme do formy na pečenie a odrežeme prebytočné okraje. Postupne na cesto ukladáme vrstvu patizónu a vrstvu paradajok až tesne pod okraj cesta. Pár koliesok paradajok si odložíme bokom. V miske zmiešame smotanu s vajíčkom, soľou, korením a nasekaným čerstvým kôprom. Zmes vylejeme do formy a navrch uložíme zvyšné kolieska paradajky. Koláč pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C 45 – 55 minút, kým nie je cesto zlaté a plnka stuhnutá. Necháme dobre vyhladnúť a podávame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8