Recepty Pastierov koláč

Suroviny

500 g mletého bravčového mäsa
1 cibuľa
4 strúčiky cesnaku
400 g paradajok (lúpaných alebo paradajkové pyré)
2 mrkvy
1 balenie mrazeného hrášku
500 g zemiakov
šampiňón (konzerva alebo 6 čerstvých)
2 lyžice masla
1 hrnček syra (strúhaného)
soľ
mleté čierne korenie

Popis

Pastierov koláčNa panvici opražíme očistenú a nadrobno nakrájanú cibuľu a cesnak. Keď je cibuľka opražená, pridáme mleté mäso a na kocky nakrájanú mrkvu a šampiňóny, zalejeme paradajkami a dusíme zhruba 15 minút. Pred dokončením pridáme hrášok a necháme prevrieť. Kým sa varí zelenina, očistíme zemiaky a dáme ich variť na pyré. Keď sú zemiaky uvarené, scedíme ich a pripravíme zemiakovú kašu, do ktorej zamiešame maslo a nastrúhaný syr. Kaša nesmie byť riedka. Mäsovú zmes vložíme do zapekacej misy a navrch nanesieme hrubú vrstvu zemiakovej kaše. Na povrchu ju môžeme ozdobiť pomocou vidličky. Vložíme do vyhriatej rúry a zapekáme približne 20 minút pri teplote 200 °C dozlatista.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8