Recepty Parmezánové voňavé hviezdy

Suroviny

200 g masla

2 vajcia

8 PL kukuričného škrobu

1 a ½ šálky hrubej múky

1 šálku strúhaného parmezánu

½ šálky lúpaných mandlí (pomletých alebo jemne nasekaných)

oregano

Popis

Parmezánové voňavé hviezdyZmäknuté maslo elektrickým šľahačom vyšľaháme na krém. Počas šľahania pridávame vajcia, nastrúhaný syr, nadrobno nasekané mandle, soľ, oregano, prípadne iné bylinky – podľa chuti – a po častiach preosiatu múku a škrob. Cesto na záver vymiesime rukami. Malo by byť vlhké a formovateľné, v prípade potreby pridáme ešte múku alebo vodu (ak je príliš vlhké alebo príliš suché). Vytvarujeme bochník a na 45 minút ho dáme do chladničky. Keď ho vyberieme, vyvaľkáme ho na hrúbku asi 5 mm a vykrajujeme hviezdy, ktoré pečieme dozlata na plechu na papieri na pečenie asi 10 –15 minút pri teplote 180 °C.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8