Recepty Panzanella – paradajkový šalát s chlebom

Suroviny

400 g cherry paradajok
2 papriky (žltá)
2 cibule
400 g chleba (staršieho)
75 ml olivového oleja
3 sardely (nakladané)
2 PL kapary
30 ml balzamikového octu
soľ
mleté čierne korenie
med
½ zväzku bazalky

Popis

Panzanella – paradajkový šalát s chlebomParadajky umyjeme, očistíme a rozpolíme. Papriku prekrojíme, zbavíme jadierok a vnútorných žiliek, umyjeme a nakrájame na pásiky. Cibuľu ošúpeme a nakrájame na kolieska. Chlieb nakrájame na tenké plátky, potrieme polovičným množstvom oleja a položíme na mierne rozohriaty gril alebo do rúry zapnutej na 200 °C. Počas grilovania raz otočíme. Sardely zlejeme a najemno nasekáme. Kapary nasekáme podľa chuti. Sardely, kapary, ocot, soľ, korenie a med zmiešame. Do zmesi pridáme olivový olej. Bazalku umyjeme, osušíme, otrháme a nakrájame na prúžky. Vo veľkej mise zmiešame nakrájanú zeleninu s dresingom. Pridáme opečené plátky chleba a posypeme bazalkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8