Recepty Panna cotta

Suroviny

500 ml smotany 30% (so zníženým obsahom laktózy)
20 g plátkovej želatíny
175 ml mlieka bez laktózy
3 PL kryštálového cukru
1 vanilkový struk
maliny (alebo iné ovocie)

Popis

Postup

Pripravíme si formičky na panna cottu. Z uvedeného množstva mlieka odlejeme polovicu a zmiešame ho so smotanou. Zmes nalejeme do hrnca a ohrejeme ju. Vanilkový struk narežeme, tupou stranou noža vyškriabeme semienka a dáme ich spoločne s cukrom do zmesi smotany a mlieka. Druhú časť mlieka zmiešame so želatínou, všetko dáme do hrnca a želatínu necháme na miernom plameni rozpustiť. Mlieko sa nesmie variť, stačí ho len ľahko ohriať. Len čo sa želatína v mlieku rozpustí, nalejeme zmes za stáleho miešania do smotany s mliekom a miešame, kým sa nezahustí. Hotovú zmes nalejeme do formičiek, necháme ju vychladnúť a dáme stuhnúť do chladničky. Hotovú panna cottu podávame s malinami. TIP: Ak budete chcieť dezert z formy vyklopiť, vymažte ju olejom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8