Recepty Palacinková torta pre mamičku

Suroviny

500 ml mlieka

2 vajcia

1 vanilínový cukor

20 g krupicového cukru

200 g hladkej múky

1 PL rozpusteného masla

500 g ovocia (jahody alebo jablká)

3 PL hnedého cukru

štipka škorice

hrozienka

4 bielka

2 PL práškového cukru

Popis

Mlieko, vajcia, rozpustené maslo a vanilínový cukor rozmiešame. Pridáme hladkú múku, premiešame. Z cesta upečieme palacinky.


Jablká alebo jahody nakrájame na kúsky a spolu s cukrom opečieme na panvici. Pridáme hrozienka, škoricu a môžeme podliať troškou vody alebo ovocnej šťavy. Dusíme domäkka. Po vychladnutí potrieme každú palacinku dusenými jahodami alebo jablkami a navrstvíme do tortovej formy.


Palacinková torta pre mamičku Asi 10 minút zapekáme, potom vyberieme, rozotrieme sneh vyšľahaný z bielok a cukru a zapekáme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8