Recepty Ovocný chlebík

Suroviny

115 g javorového sirupu

55 g masla

115 g krupicového cukru

285 g špaldovej múky

225 g sušeného ovocia podľa chuti

2 ks vajec

4 lyžica mlieka

1 lyžica kypriaceho prášku

Postup

1

Rúru predhrejeme na 170 ºC (150 ºC na horúci vzduch / plyn na stupeň 3). Formu na chlebík vymažeme a vysypeme múkou.

2

V kastróliku jemne ohrejeme sirup, maslo a cukor. Rozpustime ich a potom odstavíme z ohňa.

3

Preosejeme múku a korenie do misy. Pridáme ovocie, rozšľahané vajcia, mlieko, kypriaci prášok a potom vmiešame sirupovú zmes. Ak je zmes príliš hustá, zriedime ju vlažným mliekom.

4

Nalejeme do chlebíkovej formy a pečieme 50 – 60 minút dozlatista. Nalejeme do bochníkovej formy a pečieme cca 1 hodinu alebo dozlatista.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8