Recepty Ovocné nanuky s jogurtom a mätou

Suroviny

mix ovocia podľa prebytkov v domácnosti

polovicu citróna

1 kg ananásu/banánov

3 pomaranče

4 jahody

2 PL medu

1 hrsť mäty

1 nektárinku

1 broskyňa

¼ žltý melón

125 g bieleho jogurtu

Popis

Nezabudnite však na to, že nanuky môžete konzumovať až o niekoľko hodín, keď sa poriadne zmrazia. Ak chcete prekvapiť či potešiť návštevu, myslite na to, že túto ovocnú dobrotu je potrebné pripraviť deň vopred. 

Namiesto medu môžete na ochutenie použiť javorový sirup a jogurt vymeňte napríklad za mandľové mlieko. Chcete si vyrobiť vlastné mandľové mlieko?

Vďaka produktom s označením „Naša cena" bude tento rýchly a lacný recept stáť iba 0,27 € za porciu.
Cena receptu sa môže líšiť v závislosti od aktuálnej ponuky.

Postup

1

Ak nám doma zostali zvyšky ovocia, výbornou alternatívou, ako ho spotrebovať, je schovať ho do domácich nanukov.

2

Nektárinku, broskyňu, melón, jahody a ananás alebo banány očistíme a nakrájame na menšie kúsky.

3

Pomaranč a citrón odšťavíme. Jogurt ochutíme medom, nasekanou mätou a spolu s ostatnými ingredienciami dôkladne rozmixujeme v mixéri.

4

Formy na nanuky naplníme ovocnou zmesou a vložíme približne na 3 hodiny do mrazničky.

5

Ak nám zostala časť zmesi, ktorá sa už do nanukových foriem nezmestí, nalejeme ju do formičiek na ľad a použijeme na ochladenie a ochutenie letnej limonády.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8