Recepty Omáčky a bylinkové maslo na steaky
Suroviny
Omáčka zo štvorfarebného korenia
1 PL štvorfarebného korenia
1 ČL masla
1 šalotka
250 ml smotany na varenie
Hubová omáčka
1 pohár šampiňónov (nakrájaných)
1 šalotka
1 PL hladkej múky
1 PL masla
250 ml smotany na varenie
1 bobkový list
soľ
korenie
Brusnicová omáčka
100 g brusnicový kompót (alebo džem)
1 celý klinček
3 borievky (sušené)
1 ČL masla
Slivková omáčka
100 g slivkového džemu (alebo ringlotového)
1 ČL masla
250 ml smotany na šľahanie
1 štipka škorice
Bylinkové maslo
125 g masla
1 ČL čerstvý tymian
1 ČL pažítky
½ ČL citrónovej šťavy
Postup
1
Omáčka zo štvorfarebného korenia - Jemne nakrájanú šalotku opražíme na masle. Pridáme korenie. Pridáme smotanu na varenie a redukujeme.
2
Hubová omáčka - Huby a šalotku nakrájame na kúsky. Maslo roztopíme na panvici a šalotku opražíme. Pridáme múku a cesto pražíme doružova. Bešamel zalejeme smotanou, pridáme nasekané huby, bobkový list, soľ, dochutíme soľou a varíme. Tip: Namiesto prípravy omáčky na maslovom základe ju môžeme vytvoriť na výpeku z mäsa.
3
Brusnicová omáčka - Povaríme maslo na panvici a pridáme brusnice alebo džem, pridáme klinček, borievky a miešame, až kým hmota nezhustne. Vyberieme klinček a omáčku ešte môžeme rozmixovať, kým nie je taká, akú ju máme radi.
4
Slivková omáčka - Roztopíme maslo na panvici, pridáme džem a povaríme. Pridáme šľahačku, štipku škorice a varíme, až kým hmota nezhustne.
5
Bylinkové maslo - Maslo necháme zmäknúť. Medzitým dôkladne pokrájame bylinky. Môžeme si vybrať aj iné bylinky. Maslo zmiešame s bylinkami, soľou, citrónovou šťavou a zmes zabalíme do potravinovej fólie alebo malej nádobky. Maslo dáme do chladničky aspoň na tri hodiny. Tip: Použite na bylinkové maslo napríklad formičky na čokoládové cukríky. Maslo tak môžete jednoducho vyklopiť a sledovať, ako sa malé kúsky masla roztápajú na šťavnatom steaku. Rovnako tieto maslové kúsky môžete použiť aj na zemiaky.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4