Recepty Obrátený marhuľový koláč

Suroviny

8 marhúľ (8 - 10)
100 g mandľových plátkov
250 g masla
200 g kokosového cukru
2 vajcia
½ ČL vanilkového cukru
1 vanilkový struk
180 g hladkej múky špaldovej
soľ
1 ČL prášku do pečiva

Popis

Marhule umyjeme, prekrojíme a odkôstkujeme. Medzitým si  dáme na plech mandle
a opečieme ich dozlatista v rúre vyhriatej na 180 °C.

Rozpustíme si 60 g masla a nalejeme ho na dno otváracej formy s priemerom zhruba 22 cm. Formu posypeme cca 80 g cukru z kokosových kvetov. Pridáme mandle a navrch husto poukladáme polovice marhúľ.

Zvyšok masla vyšľaháme so zvyšným cukrom do svetlého nadýchaného krému. Postupne pridávame vajíčka, vmiešame dužinu vanilkového struku a vanilkový cukor. Nakoniec primiešame múku s práškom do pečiva a so štipkou soli.

Cesto opatrne rozprestrieme na marhule vo forme, povrch sa snažíme čo najkrajšie uhladiť. Pečieme v rúre cca 35 minút na 180 °C. (Každá rúra je však iná, preto zvoľte stupeň aj čas, ako uznáte za vhodné).

Keď je koláč hotový, necháme ho vychladnúť. Potom ho opatrne vyklopíme na podnos tak, aby dno koláča bolo hore.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8