Recepty Obedové menu z pravých slovenských pochúťok

Suroviny

2 PL Klátovského oleja bez vône

1 balenie tvrdého syra z Farmy Východná

2 dcl vínka SANVIN Neronet

200 g Špaldovej slovenskej ryže

500 g mletého mäsa

1 PL worchestrovej omáčky

4 strúčik cesnaku

1 hrnček vody

1 ks vajíčko

1 ks jarná cibuľka

450 g paradajok

2 lyžica paradajkového pretlaku

6 paprík mix farieb

soľ

sušený majorán

mleté čierne korenie

Postup

1

Špaldovú slovenskú ryžu uvaríme s jeden a pol násobkom vody, so soľou a 2 PL lyžicami Klátovského oleja bez vône. Necháme vychladnúť.

2

Mleté mäso zmiešame s vychladnutou Špaldovou slovenskou ryžou, pridáme vajíčko, majorán, mleté čierne korenie, cesnak a soľ. Dôkladne premiešame.

3

Na Klátovskom oleji bez vône opražíme jemne nasekanú cibuľku, pridáme cesnak, mleté čierne korenie a soľ. Postupne pridávame čerstvé nakrájané paradajky, worchestrovú omáčku a 2 PL paradajkového pretlaku. Zalejeme hrnčekom vody a necháme chvíľu podusiť.

4

Odrežeme vrch papriky a odstránime semienka. Do omáčkou podliateho pekáča vložíme papriky, s odrezanou časťou nahor a plníme ich pripravenou zmesou. Vrch posypeme tvrdým syrom z Farmy Východná a naspäť zakryjeme.

5

Do predhriatej rúry na 175 °C vložíme pekáč s paprikami a necháme piecť približne 50 minút.

6

Servírujeme s pohárom vínka SANVIN Neronet. Dobrú chuť!

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8