Recepty Nadýchaná “omeleta” s ovocím
Suroviny
4 vajíčka
125 g polohrubej múky
1 lyžicu trstinového cukru
štipku soli
200 ml mlieka
2 lyžice masla
vanilkový struk
dve veľké hrste čerstvého ovocia (maliny, čučoriedky, ríbezle)
cukor práškový na posypanie
Popis

Postup

Ako prvé si vyhrejeme rúru na 200 °C. Ťažkú antikorovú alebo liatinovú panvicu postavíme na platňu a začneme ju nasucho zahrievať. Do vysokej nádoby dáme rozbité vajíčka, pridáme múku, dužinu z vanilkového struku, cukor, soľ a zalejeme mliekom. Ponorným mixérom všetko rozmixujeme dohladka. Do rozpálenej panvice dáme maslo. Keď sa začne rozpúšťať a bublať , panvicu chytíme do ruky a krúživým pohybom necháme maslo „prebehnúť“ po panvici, aby sa úplne rozpustilo. Potom panvicu odstavíme, vlejeme do nej pripravené cesto a poukladáme naň ovocie. Vložíme do rúry a pečieme 15 – 20 minút,  pokým nie je „omeleta“ na povrchu krásne zlatistá a vystúpená uprostred. Potom opatrne vyberieme z rúry a necháme aspoň minútu odpočinúť, nakrájame a posypeme práškovým cukrom. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

TESCO Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné čarovných okamihov

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 7. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné kúziel

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4