Recepty Nadýchaná “omeleta” s ovocím

Suroviny

4 vajíčka

125 g polohrubej múky

1 lyžicu trstinového cukru

štipku soli

200 ml mlieka

2 lyžice masla

vanilkový struk

dve veľké hrste čerstvého ovocia (maliny, čučoriedky, ríbezle)

cukor práškový na posypanie

Popis

Postup

Ako prvé si vyhrejeme rúru na 200 °C. Ťažkú antikorovú alebo liatinovú panvicu postavíme na platňu a začneme ju nasucho zahrievať. Do vysokej nádoby dáme rozbité vajíčka, pridáme múku, dužinu z vanilkového struku, cukor, soľ a zalejeme mliekom. Ponorným mixérom všetko rozmixujeme dohladka. Do rozpálenej panvice dáme maslo. Keď sa začne rozpúšťať a bublať , panvicu chytíme do ruky a krúživým pohybom necháme maslo „prebehnúť“ po panvici, aby sa úplne rozpustilo. Potom panvicu odstavíme, vlejeme do nej pripravené cesto a poukladáme naň ovocie. Vložíme do rúry a pečieme 15 – 20 minút,  pokým nie je „omeleta“ na povrchu krásne zlatistá a vystúpená uprostred. Potom opatrne vyberieme z rúry a necháme aspoň minútu odpočinúť, nakrájame a posypeme práškovým cukrom. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4