Recepty Mrkvové rezy s kokosom

Suroviny

hrnčeky trstinového cukru
4 vajcia
½ hrnčeka slnečnicového oleja
2 hrnčeky polohrubej múky
2 ČL sódy bikarbóny
1 prášok do pečiva
1 lyžička mletej škorice
4 hrnčeky mrkvy (strúhanej)
1 hrnček strúhaného kokosu
soľ
250 g mascarpone (alebo syr Philadelphia)
½ hrnčeka trstinového cukru
200 g gréckeho jogurtu (alebo kyslej smotany)
1 vanilkový struk
1 citrón (kôra a šťava)
strúhaný kokos (na posypanie)
Nátierkové maslo
125 g mascarpone
125 g syra Philadelphia

Popis

Vajcia a cukor vyšľaháme do peny a postupne vmiešame všetky ostatné suroviny. Pripravené cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme približne 45 minút na 180 °C dozlatista, až kým špáradlo pichnuté do cesta nebude suché.

Koláč po upečení necháme vychladnúť. Nátierkové maslo vyšľaháme s cukrom, jogurtom, dreňou z vanilkového struku, citrónovou šťavou a kôrou. Pripravenú polevu vylejeme na vychladnutý koláč a posypeme kokosom. Necháme vychladnúť a krájame na rezy.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8