Recepty Mrkvové cupcaky s vanilkovým krémom

Suroviny

100 g masla
100 g trstinového cukru
90 g kryštálového cukru
2 vajcia
1 vanilkový cukor
120 g hladkej múky
¼ balíčka prášku do pečiva
120 g mrkvy (nastrúhanej)
½ ČL mletej škorice
70 g vlašských orechov
Na ozdobu:
250 g smotanového syra
120 g masla (izbovej teploty)
125 g práškového cukru
1 mrkva
50 g vlašských orechov

Popis

Rúru predhrejeme na 175 °C. Maslo roztopíme a necháme mierne vychladnúť.

Vajcia rozmixujeme s vanilkovým, trstinovým aj kryštálovým cukrom do peny a pridáme vychladnuté maslo. Premiešame a postupne pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva, mrkvu, nasekané vlašské orechy a nakoniec aj škoricu.

Cesto rozdelíme do jednotlivých košíčkov na cupcaky, ktoré naplníme zhruba do troch štvrtín. Dobroty pečieme približne 30 až 40 minút.

Kým sa pečú cupcaky, pripravíme si krém na ich ozdobu: krémový syr vyšľaháme dohladka. Potom pridáme maslo, opäť šľaháme a nakoniec pridáme aj cukor. Vyšľahaný krém odložíme do chladničky a necháme chvíľu stuhnúť.

Cupcaky po upečení necháme vychladnúť. Potom pomocou noža nanesieme krém, ktorý vytvarujeme do špica, prípadne použijeme cukrárske vrecko. Boky koláčikov obalíme v nasekaných orieškoch a vrch ozdobíme čerstvo nastrúhanou mrkvou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8