Recepty Mrkvová polievka s červenou šošovicou

Suroviny

750 g mrkvy
1 petržlenová vňať
1 cibuľa (menšia)
2 strúčiky cesnaku
½ šálky červenej šošovice
2 PL olivového oleja
1 l vody
petržlenová vňať (alebo zelerová)
koriander (čerstvý)
čierne korenie
soľ

Popis

Do hrnca dáme olej, pridáme na kolieska nakrájanú mrkvu, nakrájaný cesnak, petržlen a celú cibuľu. Chvíľu restujeme, potom osolíme, okoreníme a zalejeme vodou. Polievku varíme približne 20 – 25 minút, kým mrkva nezmäkne. Po uvarení vyberieme cibuľu a polievku rozmixujeme tyčovým mixérom. Pridáme červenú šošovicu a varíme ďalších 5 až 10 minút. Polievku podávame dozdobenú čerstvou petržlenovou alebo zelerovou vňaťou, prípadne s čerstvým koriandrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8