Recepty Mrkvová polievka s červenou šošovicou

Suroviny

750 g mrkvy

1 petržlen

1 menšia cibuľa

2 strúčiky cesnaku

½ šálky červenej šošovice

2 PL olivového oleja

1 l vody

petržlenová alebo zelerová vňať

čerstvý koriander

čierne korenie

soľ

Popis

Do hrnca dáme olej, pridáme na kolieska nakrájanú mrkvu, nakrájaný cesnak, petržlen a celú cibuľu. Chvíľu restujeme, potom osolíme, okoreníme a zalejeme vodou. Polievku varíme približne 20 – 25 minút, kým mrkva nezmäkne. Po uvarení vyberieme cibuľu a polievku rozmixujeme tyčovým mixérom. Pridáme červenú šošovicu a varíme ďalších 5 až 10 minút. Polievku podávame dozdobenú čerstvou petržlenovou alebo zelerovou vňaťou, prípadne s čerstvým koriandrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8