Recepty Mousse au chocolat so šľahačkou

Suroviny

200 g kvalitnej čokolády (najlepšie 70 % kakaa)

4 vajíčka

2 PL krupicového cukru

2 PL práškového cukru

100 ml smotany na šľahanie

Popis

Postup

Bielka oddelíme od žĺtkov. Čokoládu rozlámeme na menšie kúsky a rozpustíme ju vo vodnom kúpeli. Rozpustenú čokoládu odstavíme a necháme ju trocha schladiť. Do čokolády vmiešame 4 žĺtky. Z bielok vyšľaháme pevný tuhý sneh a akonáhle je takmer hotový, nasypeme doň práškový aj krupicový cukor a znovu šľaháme, kým nebude sneh naozaj tuhý. Po lyžičkách opatrne vmiešame sneh do zmesi čokolády a žĺtkov. Dôležité je postupovať opatrne, aby pena zostala nadýchaná. Hotovú penu dáme do pripravených pohárov a uložíme do chladničky na 4 hodiny. Zo smotany vyšľaháme šľahačku a ozdobíme s ňou hotovú čokoládovú penu. Môžeme podávať.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8